Besleme suyu tankları, sudaki oksijen ve karbondioksit gazını gidermek için kullanılan kaplardır ve gazlar giderilmezse korozyona neden olabilirler. Bu tür tanklar çoğunlukla kazan dairelerinde kullanılır ve burada kazan sistemine yönlendirilen suyun gazını almak için kullanılır.

Besleme suyu üç aşamada arıtılır ve şartlandırılır:

  • Ham takviye suyu hava gidericiye girmeden önce arıtılır
  • Arıtılmış tamamlama suyu ve dönüş kondensatı çözünmüş gazların giderilmesi için hava gidericide birleşir
  • Oksijeni giderilmiş ve ısıtılmış besleme suyu kazana girer ve burada kimyasallarla arıtılır
  • Hesaplamalar dahil olmak üzere besleme tanklarının tasarımı, yapımı ve işletilmesinin tüm yönleri.

Besleme tankı, soğuk tamamlama suyu ve yoğuşma suyu dönüşü için ana buluşma yeridir. Bunların her ikisinin de, blöf sisteminden gelen flaş buharla birlikte, besleme suyu tankındaki su yüzeyinin çok altına monte edilen serpme borularından akması en iyisidir.

 

Tüm doğal tatlı su kaynakları, kazan kullanımından önce çeşitli derecelerde arıtma gerektirir. Kazan besleme suyu arıtımı kireç ve tortuları önler, çözünmüş gazları giderir, korozyona karşı korur, su ve buhar taşınmasını ortadan kaldırır ve kazan verimliliğini optimize eder ve bakım maliyetlerini en aza indirir.

Firmamız Türkiye’de tanınan ve kaliteli ürünleri en iyi piyasa fiyatlarıyla sunmasıyla takdir edilen bir firmadır. Tüm ürünlerimizin endüstri standartlarına uygun olduğundan ve bu nedenle üretim, depolama, paketleme ve son sevkiyat dahil olmak üzere tüm aşamalarda çapraz kontrol edildiğinden emin oluruz.