Kömür, dünyanın en uygun fiyatlı ve en büyük yerli enerji kaynaklarından biridir. Elektriğimizin önemli bir kısmını üretmek için kullanılmaktadır.

Elektriği çevreye duyarlı, uygun maliyetli ve güvenilir bir şekilde üretmeye ve sunmaya kararlıyız ve çevreye karşı sorumluluğumuzu çok ciddiye alıyoruz.

Kömür yakıtlı santrallerimizin tüm eyalet ve federal çevre izinlerine uygun olmasını sağlamak için özenle çalışıyoruz ve tesis faaliyetlerimizi su ve suda yaşayan canlılardan aldığımız sağlam numunelerle düzenli olarak izliyoruz.

Ayrıca kömür yanma artıklarını ve hava, su ve toprak üzerindeki potansiyel etkileri de dikkatle yönetiyoruz.

Mevcut tesislerimizi modernize etmenin yanı sıra, daha temiz ve daha verimli yeni tesisler inşa etmeye kararlıyız. Ayrıca elektrik üretmek için çeşitli yakıtlar kullanarak hava emisyonlarını etkin bir şekilde yönetiyoruz.

Tesislerimizde en son emisyon azaltma teknolojilerini kullanarak, azot oksit, sülfür dioksit ve karbon dioksit emisyon seviyelerimiz en son endüstri ortalamalarının altındadır.

Kömürle çalışan bir buhar istasyonunda – tıpkı bir nükleer istasyonda olduğu gibi – su buhara dönüştürülür, bu da elektrik üretmek için türbin jeneratörlerini çalıştırır. Süreç şu şekilde işler.

KÖMÜR ENERJİ SANTRALİ

KÖMÜR ENERJİ SANTRALİ

KÖMÜR ENERJİ SANTRALİ