Deha Tech, bugün ve yarın daha temiz enerji ihtiyacını karşılamak için karada rüzgar ürünleri ve hizmetlerinden oluşan odaklanmış bir portföye sahiptir.

Rüzgar endüstrisi olgunlaştıkça ve ölçek büyüdükçe, Deha Tech’in ağır kaldırma ve nakliye hizmetleri rüzgar çiftliği inşaatının verimli, güvenli ve zamanında yapılmasını sağlamaktadır.

Deha Tech, çeşitli rüzgar ortamları için benzersiz bir şekilde uygun olan geniş bir akıllı, modüler türbin ailesiyle bu artan kara rüzgar enerjisi potansiyelini kullanmaktadır.

Türbinlerimiz, ünite ve rüzgar çiftliği enerji performansını bağlamanıza, izlemenize, tahmin etmenize ve optimize etmenize olanak tanıyan dijital bir altyapı ile donatılmıştır.

Rüzgar türbini, rüzgardan gelen kinetik enerjiyi elektriğe dönüştüren bir cihazdır. Bir rüzgar türbininin kanatları, teknolojilerine bağlı olarak, sabit veya değişken bir hızda dakikada 13 ila 20 devir arasında döner; burada rotorun hızı, daha yüksek verimliliğe ulaşmak için rüzgarın hızına göre değişir.

Rüzgar türbinlerinin ortalama ömrü 25 yılın üzerindedir, ancak en yaygın muhasebe kriteri 11 yıllık dönemler için belirlenmiştir.

Bir endüstri olarak rüzgar enerjisinin, onu diğer enerji üretim yöntemlerinden ayıran kendine özgü pek çok pratik özelliği vardır.

Deha Tech’in nükleer, fosil yakıt ve yenilenebilir enerji sektörlerindeki müşterilerini uzun yıllara dayanan deneyimleriyle desteklemesinin yanı sıra, ağır yük kaldırma ve nakliye uzmanlarımız da ilk günlerinden bu yana rüzgar enerjisi sektörüne özel hizmetler sunmaktadır.

Kıyı ve kıyıya yakın rüzgâr çiftliği kurulumundaki planlama, lojistik ve inşaat uzmanlığımızla, en büyük türbin bileşenlerinin taşınmasında deneyim sahibiyiz ve rüzgâr çiftliği inşaat süreçlerini optimize etmenin yollarını bulmak için sektörle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz Bir rüzgâr türbininin işleyişi aşağıdaki aşamalarla açıklanmaktadır:

  • Otomatik yönlendirme
  • Bıçakların döndürülmesi
  • Şanzıman
  • Jeneratör / Üretim
  • Tahliye
  • İzleme