Hidroelektrik veya hidroelektrik, akan sudan elde edilen enerjinin elektriğe dönüştürülmesini ifade eder. Su döngüsü güneş tarafından sürekli yenilendiği için yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak kabul edilir

Hidroelektrik santralleri türbin ve jeneratör kullanarak elektrik üretir; burada hareket eden su bir türbin üzerindeki rotorları döndürdüğünde mekanik enerji oluşur. Bu türbin, türbin döndüğünde elektrik üreten bir elektromanyetik jeneratöre bağlıdır.

Deha Tech’in portföyü yüksek ve alçak düşülü hidroelektrik santrallerden depolama ve nehir tipi hidroelektrik santrallere kadar çeşitli hidroelektrik santralleri kapsamaktadır.  Ekibimiz, proje geliştirme sırasında ve sonrasında tüm paydaşlarla etkili koordinasyon sağlamak için özel bir irtibat noktası aracılığıyla hidroelektrik santralinizin maksimum performans, güvenilirlik ve performans sunmasını sağlamak için çalışır.

Tesis yeteneklerimiz, ilk çalışmalardan tasarım, yönetim, inşaat, kurulum, bakım, işletme ve eğitime kadar hidroelektrik üretiminin tüm yönlerini kapsamaktadır.